💚Pyszne zielone SMOOTHIE, to idealna opcja na lekką, ale odżywczą kolację 💚

Zielona dawka potężnej energii zamknięta w szklance 💚🍀

Do przygotowania tego mega ożywczego smoothie potrzebujesz :

💚 3 banany
💚 2 jabłka
💚 1 avocado
💚 1/2 opakowania szpinaku
💚 2 łyżki masła orzechowego
💚 400 ml wody mineralnej
💚 1 – 2 łyżki miodu

ALGI:
💚spirulina
💚chlorella

Spirulina to znakomite źródło żelaza, witamin (E, C, A, K, witamin z grupy B), magnezu, potasu, wapnia, makro- i mikroelementów, pierwiastków śladowych, minerałów, kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy. Do tego jest prawdziwą bombą białkowa, bo zawiera aż 60 – 70% białka. Ponadto białko ze spiruliny jest czterokrotnie łatwiej przyswajalne niż to z mięsa.

💡
O tym, że SZPINAK jest zdrowy słyszał chyba każdy. A co wiemy o AVOCADO? Czy wiem, że powinniśmy jadać je prawie codziennie Spożywanie tego bogatego w jednonienasycone tłuszcze owocu bezpośrednio wpływa na pracę serca i mózgu. Jest idealnym dodatkiem do codziennej diety kobiet w ciąży bo wpływa również na rozwój mózgu u dziecka. Połączenie wysokiej zawartości potasu w awokado – 30% więcej niż w bananach – z omega-3 oraz kwasem oleinowym, jest korzystne w obniżaniu ciśnienia krwi.
🥑Awokado zawiera karotenoid – luteinę. Luteina jest antyoksydantem (przeciwutleniaczem), który chroni oczy przed uszkodzeniami wywołanymi stresem oksydacyjnym, prowadzącymi do słabego wzroku, zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. 🥑🥑🥑Avocado można serwować na wiele sposobów, guacamole, jako dodatek do sałatek, dań głównych czy kanapek, lub dodany do owsianki czy SMOOTHIE, tak jak to zrobiłam ja.

KOKTAJL jest zdrowy, pyszny, słodki i BARDZO ODŻYWCZY ✨💚💪

Z miłością
Karolina

You May Also Like