Pieczone ZIEMNIACZKI💚 UWIELBIAM💚 Ziemniaczki chwilkę gotuje w gorącej wodzie, nie obieram, a dokładnie myje i kroje w półksiężyce. Takie lekko podgotowane ziemniaczki wykładam na blaszkę skrapiam olejem, sypie przyprawy oraz na koniec skrapiam jasnym sosem sojowym 💚 Jako DODATEK lub danie główne 💚 ZAWSZE PRZEPYSZNE

Dzisiaj do ziemniaczków jako dodatek wybrałam marchewkę, robię z niej frytki i piekę razem z ziemniaczkami. Zaczynam od dokładnego wyszorowania ziemniaków, wybrałam większe i dłuższe. Następnie pokroiłam wszystkie na półksiężyce i wrzuciłam do garnka z gorącą wodą i dodałam 2 łyżeczki soli.

Kiedy ziemniaczki już się lekko podgotowały przelałam je prze sito i wrzuciłam na blaszkę do pieczenia. Ziemniaczki skrapiam odrobiną oleju, dodaje przyprawy – robię mix z 3 mieszanek do ziemniaków różnych producentów 🙂 dodaję czosnek niedźwiedzi, sól oraz na koniec skrapiam sosem sojowym jasnym. Na marchewkę sypię garścią pestek ze słonecznika, po upieczeniu są chrupkie i słone, pycha! Wstawiam do piekarnika rozgrzanego na 190 C na ok 30 – 40 minut na termoobieg z włączoną górą.

SMACZNEGO !

by Karolina Kordyaczna

You May Also Like