Lubię medytacje prowadzone, w szczególności z @drjoedispenza , który zabiera Cię w niesamowitą podróż w Twoją przyszłość 🧠

Ale równie mocno kocham medytacje w ciszy, kiedy możesz poczuć tę CISZĘ wszystkimi zmysłami, kiedy TERAZ jest wsztystkim.

Osho o medytacji pisał tak: „Medytacja to stan nie-umysłu. Medytacja to stan czystej świadomości bez żadnej zawartości. Zazwyczaj świadomość jest zapełniona śmieciami, przypomina lustro okryte kurzem. Umysł to ciągły ruch – poruszają sie myśli, poruszają się pragnienia, poruszają sie wspomnienia, poruszają sie ambicje – nieprzerwany ruch! Dzień po dniu. Umysł funkcjonuje nawet gdy śpisz – śni. Wciąż myśli, wciąż jest w zmartwieniach i niepokojach.”

To nie jest stan medytacji. Medytacją jest coś dokładnie odwrotnego. Gdy nie ma ruchu i myślenie ustało, nie porusza sie żadna myśl, nie wzbudza sie żadne pragnienie, gdy jesteś całkowicie wyciszony – to wyciszenie jest medytacją, i w tym wyciszeniu poznaje sie prawdę, nigdy inaczej. Medytacja to stan nie-umysłu.”

Dzisiaj mamy niesamowite możliwości, dostęp do tej wiedzy i narzędzi jest na wyciągnięcie ręki 🤪dostownie jest w Twoim telefonie.

Wystraczy wziąć słuchawki włączyć medytacje i POCZUĆ  🧠🧘🏻‍♀️

 

 

Otoczenie natury zawsze działa na mnie kojąco i wzmacniająco. Od jakiegoś czasu zaczęłam regularnie medytować, rono i wieczorem ️🧘🏻‍♀️ Efekty ? Czuję więcej spokoju w sobie, a jednoczenie więcej energii do działania. Umysł jest bardziej klarowny, uważny, a jednoczenie generuje więcej pomysłów. Jakby było mnie więcej WE MNIE ️🧘🏻‍♀️ Jakbym miała powiedzieć czym jest dla mnie medytacja, powiedziałabym, że jest jak słowa mojego wiersza

 

ODDYCHANIEM …

 

Wdech, głęboki, spokojny

jakby przemyślany

Świadomy

Wydech, w pokorze naturze oddany

Czuję obfitość i przenikającą pustkę

Jednocześnie

Odprężenie, rozluźnienie

Wdzięczność i spełnienie

Wdech i wydech

Pomiędzy

odnajduję znaczenie.

by Karolina Kordyaczna 

 

You May Also Like