Najnowsza Książka Ilony Adamskiej „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” JUŻ W SPRZEDAŻY na stronie https://www.ikmag.pl/produkt/kobiety-o-kobietach/.  Książka dla każdej współczesnej kobiety i nie tylko, dla mężczyzn pragnących dowiedzieć się jak czują, myślą i działają silne kobiety również. Wśród ekspertów płci męskiej znajdziemy wypowiedzi dr Mateusza Grzesiaka oraz prof. dr hab. med. Zbigniewa Lewa Starowicza. Zdecydowana większość książki należy do kobiet. Ilona Adamska zgromadziła w jednej książce wypowiedzi znanych i cenionych kobiety jak Beata Pawlikowska, Katarzyna Miller, dr Irena Eris, Ania Korcz, Monika Zamachowska, Ania Rusowicz, Jolanta Fajkowska, Katarzyna Pakosińska, Joanna Brodzik, Katarzyna Bonda. Jak również felietony niezwykłych kobiet biznesu podążających własną drogą za swoją pasją i wizją.

 

W życiu albo spełniasz własne marzenia, albo pracujesz na marzenia innych”to tytuł mojego felietonu, który znajdziecie na 120 stronie książki !!!

 

W pracy spędzamy większość naszego dnia, czasami determinuje ona nasze nastawianie do ludzi i świata, dlatego wybór odpowiedniej ścieżki jest tak ważny. Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią swojej pracy, męczą się i walczą całymi dniami, a resztę wolnego czasu marnują narzekając na swój los. Praca powinna uskrzydlać, dawać przestrzeń do rozwoju, możliwość wyrażania siebie, swoich talentów i umiejętności. Paradoksem życia jest fakt, że i taka praca może być pułapką, ślepym zaułkiem w drodze do realizacji własnego potencjału.

Pióro z grawerem K.K., które jest na zdjęciu dostałam w nagrodę w swojej pierwszej pracy, międzynarodowej korporacji farmaceutycznej, czyżby dyrekcja coś przeczuwała? Na pewno nie ja, ja byłam zajęta robieniem kariery, wtedy byłam prawdziwym korpoludkiem, niezdającym sobie sprawy, że pędzę na ślepo, nie swoją droga. Nagroda symboliczna, za udział w konkursie z wiedzy medycznej, zupełnie dodatkowa aktywność, ponieważ zawsze angażuję się ponad normę w to, co robię. Praca w środowisku medycznym niesamowicie mnie nakręcała, lubię wyzwania, ambitne cele i lubię się uczyć, byłam przekonana, że to praca moich marzeń. Mimo to pojawiła się we mnie niezdefiniowana wyrwa, pusta przestrzeń, którą zagłuszałam i nie pozwalałam się jej ujawnić. Wszystko zmieniło się podczas jednej podróży, jechałam na kolejne szkolenie z moim kolegą Mariuszem, który z wykształcenia był pisarzem. Nagle zadał mi dziwne pytanie:

 

Mariusz – Karolina przecież Ty masz taką wyobraźnię, Ty masz chyba dusze artystki.

 

Spytał niepewnie i spogląda mi w oczy, a te błyszczą jak szalone, szukając w umyśle odpowiedzi.

 

Mariusz    Karolina w sprzedaży,  wszędzie odniesiesz sukces ale co Ci daje  radość??

 

–  Radość?? – powtórzyłam niepewnie

 

Mariusz: tak radość! Co Ci daje radość.

Na pewno odczuwałam satysfakcję, spełnienie, ale radość??  Zadane pytanie wiło się we mnie jak żmija i kąsało za każdym razem, kiedy tylko przypomniałam sobie jego znaczenie. Co mi daje radość.

Radość ukryła się pod warstwami muszę, powinnam, tak będzie rozsądniej. Zrozumiałam, że prawdziwą radość dają mi kreatywne działania, pisanie, fotografia i twórcze gotowanie. Zrozumiałam, że radość daje mi oddawanie się moim pasjom. Człowiek staje się nieszczęśliwy, kiedy zatraca siebie, kiedy zapomina o swoim prawdziwym potencjale, nie rozwija swoich talentów i odwraca się od swojej pasji. Żyjemy w czasach, kiedy możemy odnieść sukces w każdej dziedzinie, jeżeli całkowicie się zaangażujemy. Dzisiaj mamy ogromne możliwości rozwoju w każdym aspekcie naszego życia, nieograniczony dostęp do wiedzy, wszystko zależy od nas samych. Dużo czasu poświeciłam na zgłębianie wiedzy jak odnieść sukces w biznesie, konkretne przykłady, schematy działania. Wiedza ta udowadnia, że jeżeli będziemy postępować w konkretny sposób, działać i prawdziwie angażować się w wykonywane działania to MUSIMY ODNIEŚĆ SUKCES. Skoro tak jest, to warto wykorzystać te metody i budować swoją przyszłość na swoich talentach i wewnętrznym potencjale. Trzeba poświęcić czas i energię, żeby odkryć siebie, odkryć swoją pasję. Nie było lepszych czasów niż są TERAZ. Realizowanie własnych marzeń i zarabianie na własnej pasji zaczyna się od decyzji i odwagi, by odłączyć się od tłumu i kroczyć własną drogą.

by Karolina Kordyaczna

 

You May Also Like