Moja decyzja to WOLNOŚĆ
Wolność to łatwa decyzja
Którą lekko poruszam swój ŚWIAT

 

Kiedy byłam jeszcze w podstawówce, nie pamiętam dokładnie w 4 lub w 5 klasie, na zajęciach z plastyki dostaliśmy bardzo kreatywne zadanie domowe. Pani kazała zrobić plakat, który propaguje zdrowy styl życia. Wracałam do domu bardzo podekscytowana zadaniem, po drodze wpadłam na (tak przynajmniej mi się wydawało) genialny pomysł. Wzięłam kartę z bloku przedzieliłam ją na połowę, po jednej stronie narysowałam owoce, warzywa oraz ludzi aktywnie spędzających czas. Drugą stronę zapełniłam różnego rodzaju używkami a na środku wyryłam wielki napis „ NIE PIJESZ, NIE PALISZ A I TAK UMRZESZ”. Byłam przekonana, że pozostawiając ludziom WYBÓR, daje im więcej niż oczekiwała tego nauczycielka, że będzie ona dumna i doceni moją kreatywność. Niestety następnego dnia nauczycielka postawiła mi jedynkę i kategorycznie zakazała malowania używek, stwierdzając, że są złe i na tym zakończyła dyskusję. Od tego czasu znienawidziłam plastykę ale nie przestałam wierzyć w WOLNOŚĆ WYBORU.  Buntownikiem się rodzisz,       a nie nim się stajesz. To ta wewnętrzna siła, która mówi STOP nie zgadzam się!

CZYM JEST WOLNOŚĆ – TO STAN UMYSŁU – PUNKT WYJŚCIA –  LINIA Z NAPISEM START

 

Każdy człowiek rodzi się wolny, zniewalamy się sami, poprzez błędne wnioski, własne oczekiwania, jak również oczekiwania wszystkich innych, którzy mają wpływ na nasze myślenie o sobie. Nasz umysł zniewala nas myślami i założeniami, co by było gdyby, co pomyślą inni, co jeżeli poniosę porażkę, jak będę wtedy widziany. Każda taka myśl jest kolejną cegłą, która buduję przed nami mur. Żeby zrozumieć czym jest wolność, musimy uświadomić sobie co nas ogranicza, odkryć mur, który wyrósł  przed nami. Zrozumieć prostą zasadę, że zawsze masz wybór. Wolność to świadome szukanie korzystnych rozwiązań, jeżeli mur jest nie do pokonania, odejdź od ściany, i szukaj innych dróg, istnieje wiele dróg prowadzących do celu.  Zawsze mamy PRAWO WYBORU, ZAWSZE MOŻEMY POWIEDZIEĆ NIE!  WYJŚĆ NA ULICE,  ZORGANIZOWAĆ  PROTEST,   STRAJK,  WSTRZYMAĆ   ZIEMIĘ!      Bo to My LUDZIE,    WIĘKSZOŚĆ mamy SIŁĘ!

Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz WSTAŃ,  TUPNIJ  NOGĄ  I  KRZYKNIJ  NIE!  NIE ZGADZAM SIĘ      I MAM DO TEGO PRAWO!

by Karolina Kordyaczna

You May Also Like